Kol Kaldırma (Brachioplasty) Ameliyatı ve Fiyatları Nedir?

Kol Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kol Kaldırma (Kol Germe) ameliyatı, bir tür estetik işlemdir. Cildimizin yapısından dolayı ciltte sarkmalar ve elastikiyet kaybı meydana gelebilir. Bu da elbette hastaların daha gergin bir kol görünümüne ihtiyaç duymasına neden olabilir. Tam da bu nedenle, Kol Kaldırma ameliyatı, koldaki sarkmaların tedavisinde tercih edilmektedir. Özellikle üst koldaki sarkmalar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olurken aynı zamanda estetik açıdan da hoş olmayan bir görüntüye sahiptir.

Bu nedenle, Kol Kaldırma ameliyatı çok önemlidir. Kol Kaldırma ameliyatı hakkında detaylı bilgi için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bize mesaj göndererek online danışmanlık almak da mümkündür.

Kol Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol Kaldırma ameliyatı 3 farklı şekilde yapılabilir. Hastanın konsültasyonu sonucunda karar verilen tiplerden oluşur ve şu şekilde incelenebilir;

Liposuction ile Kol Kaldırma : Kol Kaldırma ameliyatı yaptırmak isteyen hastanın durumuna göre Liposuction ile Kol Kaldırma yapılması mümkündür. Bu, hastanın minimum bir Kol Kaldırmaya ihtiyacı varsa tercih edilir. Bu nedenle muayene sonucundan net bir sonuç alabilirsiniz.

Ameliyatla Kol Kaldırma : Kol Kaldırma, bazen liposuction ile mümkün olsa da bazı durumlarda hastanın fazlalık derisi ancak ameliyatla alınabilir. Bu durumda fazla deri bazı kesilerle çıkarılır ve kol kıvrımına uygun olarak dikilir. Böylece hastanın kolu gergin olur.

Liposuction ve Ameliyatla Kol Kaldırma : Ameliyat ve Liposuction ile ayrı ayrı Kol Kaldırma yapılabilir. Ayrıca ikisi aynı anda da kullanılabilir. Bu doktorun tercihine bağlıdır. Hastanın fazla derisi cerrahi olarak alınmadan önce liposuction yapılabilir. Bu, ameliyatı kolaylaştırmak veya daha iyi bir sonuç için kullanılabilir.

Kol Kaldırma Ameliyatına Alternatif Tedaviler Var mı?

Hasta kendini ameliyata uygun hissetmiyorsa elbette Ameliyatsız Kol Kaldırma tedavileri mevcuttur. Ancak bu, ameliyatla Kol Kaldırm kadar iyi ve kalıcı sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle doktorlar, Kol Kaldırma için alternatif bir yöntem olan Lazer ile Kol Kaldırma önermezler. Hala bunda ısrar ediyorsanız Lazerle Kol Kaldırma tedavisi almanız elbette mümkün. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kol Kaldırma Riskli Bir Tedavi Midir?

Kol Kaldırma ameliyatı, hastaların aşırı sarkmış kol derisinin çıkarılmasını içerir. Bu, küçük de olsa bir operasyon anlamına gelir ve hasta anestezi alınır. Bildiğiniz gibi anestezi her zaman küçük de olsa riskler taşır ve hasta bu risklerin farkında olmalıdır.

Bunun dışında Kol Kaldırma ameliyatına özgü ciddi bir risk yoktur. Kol Kaldırma ameliyatının başarısı, çoğunlukla doktorunuza ve doktorunuzun deneyimine bağlıdır. Bu elbette iyi bir tedavi görmeniz gerektiği anlamına gelir.

 Tüm risklerin değerlendirilmesi gerekiyorsa;

 • Yara İzi: Tüm cerrahi operasyonları kapsayan bir risktir. Buna risk demek bile doğru olmaz. Çünkü kesi ve dikiş gerektiren her operasyonda bazı izlerin kalıcı olması mümkündür. Bu izlerin ne kadar görünür olacağı hastanın cildine ve iyileşmesine bağlı olacaktır.
 • Kollarınızın Şeklindeki Asimetri: Başarılı bir cerrahtan tedavi görmezseniz bu olası bir risktir. Her iki koldan deri veya yağ alınması eşit olmalıdır. Bu nedenle bu konuda deneyimli bir cerrahtan tedavi almak çok daha iyi olacaktır. 
 • Cilt Hissindeki Değişiklikler: Herhangi bir ameliyatta kesilerin geçici veya kalıcı olarak uyuşma riski vardır. Çoğu zaman geçici bir hız kaybıdır ancak kalıcı olabilir.

Tüm bu risklerden kaçınmak için uzman kadromuzdan tedavi görebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kol Kaldırma Ameliyat Sonuçları Nasıldır?

Kol Kaldırma ameliyatı’nın birden fazla seçeneği vardır ve bu da farklı sonuçları ortaya koyabilir. Bu nedenle sonuçlar hakkında genel bilgi almanız sizin için iyi olacaktır. Yani en azından sizi neyin beklediğini bilmelisiniz.

 • Ameliyattan sonra kol hareketlerinize dikkat etmeli ve kolunuzu kalp seviyenizin altında tutmalısınız.
 • Ameliyattan sonra ağrı olabileceğini bilmeli ve ağrı kesici kullanmalısınız.
 • Ameliyat sonrası enfeksiyon durumunda antibiyotikli ilaçlar veya kremler kullanmanız gerekebilir.

Tüm bunların sonucunda çok az iz bırakan ve ağrısız bir sonuç ile net bir iyileşme sonucu bekleyebilirsiniz.

Sigorta Kol Kaldırma Ameliyatını Karşılar mı?

Kol Kaldırma ameliyatı estetik açıdan daha iyi görünmek için yapılan estetik tedaviler arasındadır. Bu nedenle sigorta kapsamında değildir. Sigorta kapsamına girmeyen tedaviler maalesef hastalardan özel bir ödeme gerektiriyor. Bu da yüksek tedavi maliyetlerini hasta için olumsuz hale getiriyor.

Ancak sağlık turizmi ile, daha ucuz tedaviler alma şansınız da var tabi ki. Örneğin, bir ülke tedavi için 1000€ isterse, başka bir ülke aynı kalitede tedavi için 300€ isteyebilir. Bu, sigorta kapsamında olmayan tedaviler için büyük bir avantaj sağlar.

Kol Kaldırma Ameliyatı İçin En İyi Yer Neresidir?

Kol Kaldırma ameliyatı, yukarıda da belirtildiği gibi sigorta kapsamında olmadığı için özel bir ödeme yapılması gerekmekte ve hastalar yüksek maliyetler ödemek zorunda kalabilmektedir. Bu nedenle sağlık turizmi ile tedavi olmak hastaların ilk tercihidir. Sağlık turizmi, farklı bir ülkede tedavi olmayı içerir. Bu hem daha ucuz hem de daha başarılı tedaviler için gereklidir.

Kol Kaldırma operasyonu için, hastalar tedavinin başarısından çok, fiyatla ilgilenirler. Bu çok önemli bir konu olmakla birlikte tedavinin başarı oranları da ihmal edilmemelidir. Meksika ve Türkiye en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer alıyor. Bu iki ülke arasından en iyisini seçmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kol Kaldırma Ameliyat Fiyatları Nedir?

Kol Kaldırma ameliyatı genellikle diğer estetik operasyonlara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu nedenle hastalar tedavi ücretlerini ödemekte zorluk çekmezler. Ancak hastanın bulunduğu ülke tedavi maliyetlerini önemli ölçüde etkileyecektir.

Kol Kaldırma ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız öncelikle hangi ülkede tedavi olmak istediğinize karar vermelisiniz. Aksi takdirde İngiltere Kol Kaldırma tedavi fiyatı ile Türkiye Kol Kaldırma tedavi maliyeti arasında büyük fark olacaktır. Bu aynı zamanda size daha iyi ödeme için hangi ülkeyi seçmeniz gerektiğini de gösterecektir.

Öte yandan, Türkiye’de Kol Kaldırma ameliyatı için yüksek maliyetler ödemenize gerek olmadığını ve çok uygun fiyatlara başarılı bir tedavi almanın mümkün olduğunu bilmelisiniz. 

Meksika’da Kol Kaldırma Ameliyat Fiyatları

Meksika Kol Kaldırma tedavisi sıklıkla tercih edilen bir tedavidir. Bu nedenle elbette birçok tedavi seçeneği bulmak mümkündür. Ancak, Meksika Kol Kaldırma tedavileri hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Fiyatları genel olarak uygun olsa da estetik cerrahi alanında uzman bir doktordan tedavi almak için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.

Çünkü Meksika en tehlikeli ülkelerden biri ve birçok yasa dışı sağlık kurumu var. Aslında Türkiye Kol Kaldırma tedavisi için bizimle iletişime geçen birçok hasta, Meksika’daki tedavisinin başarısız sonuçlarından dolayı gelmektedir. Bu durum hastaların Meksika’da Kol Kaldırma tedavisi almamasının daha doğru olacağını gösterse de Meksika’da Kol Kaldırma tedavisi almak isteyen hastaların yine de dikkatli olması gerekecektir.

Türkiye’de Kol Kaldırma Ameliyat Fiyatları

Türkiye, Kol Kaldırma ameliyatında da diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi sıklıkla tercih edilmekte ve son derece başarılı tedaviler sağlamaktadır. Türkiye’de Kol Kaldırma ameliyatı ile hastalar, düşük yaşam maliyeti nedeniyle son derece başarılı tedaviler alabilirler. Tedavi maliyetlerinin ucuz olması elbette Türkiye’de Kol Kaldırma tedavilerinin tercih edilmesini sağlıyor.

Türkiye’de Kol Kaldırma tedavisinin daha çok tercih edilmesi doktorların tecrübesini arttırmakta ve fiyatları yerel fiyatlara indirmektedir. Bu nedenle Türkiye’de Kol Kaldırma tedavileri ile hastalar hem ucuz hem de başarılı tedaviler alabilmektedir.

Kuşadası Kol Kaldırma Fiyatları

Kol Kaldırma tedavisinin, hastaneler ve şehirler arasında fiyat farklılıkları vardır. Bu nedenle hastalar, gizli maliyetlerin olmadığı ve başarılı tedaviler alabilecekleri iyi bir tedavi için özel fiyatlara sahip olmalıdır. 

Kuşadası’nda en iyi fiyat ve her şey dahil tedavi fırsatına sahip olup, öte yandan eşsiz bir tatil de yapabilirsiniz.

Kuşadası Kol Kaldırma Fiyatımız 2000€’dur. Bu fiyata dahil olan hizmetlerimiz;

 • Tedavi
 • 1 gece hastanede kalış
 • 4 gün otelde konaklama
 • Havalimanı-otel-hastane arası ulaşım

Kol Kaldırma Ameliyatının Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yukarıda da belirtildiği gibi, Kol Kaldırma ameliyatı ülkeler arasında bile birçok fiyat farkına sahiptir. Bu nedenle, hastalar tedavide iyi bir fiyat almak için birden fazla klinikle iletişime geçmelidir. Öte yandan Kol Kaldırma fiyatlarının değişmesinde aşağıdaki faktörler etkili olabilir;

 • Anestezi ücretleri
 • Cerrahi tesis maliyetleri
 • Tıbbi testler
 • Ameliyat sonrası giysiler
 • Reçeteler
 • Ofisin coğrafi alanı
 • Cerrah ücreti
 • Takip ziyaretleri veya prosedürleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir