Gastrik Bypass Ameliyatı ve Fiyatları – Finlandiya

Gastrik (Mide) Bypass Ameliyatı Nedir?

Gastrik (Mide) Bypass Ameliyatı, beslenme veya sporla kilo veremedikleri için morbid obez hastaların tercih ettiği bir kilo verme ameliyatıdır. Kilo verme ameliyatları, birkaç türe ayrılsa da Gastrik Bypass ameliyatı en radikal zayıflama ameliyatlarından biridir. Hastaların mide ve ince bağırsağında değişiklik yapmayı içeren bu operasyonlar, hastaların sadece diyet yapmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kilo vermelerini de kolaylaştırır.

Gastrik Bypass ameliyatı planlayan hastaların, bir takım konuları araştırmaları ve net bilgiler edinmeleri önemlidir. Geri dönüşü olmayan ve köklü değişiklikler gerektiren bu ameliyat, kişilerin yeni bir hayata başlamalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Çünkü bildiğiniz gibi obezite sadece fazla kilolu olmak değildir. Fazla kilolardan kaynaklanan ciddi sağlık sorunları da vardır. Bu, yaşamı tehlikeye atacak kadar şiddetli olabilir. Gastrik Bypass cerrahisi, hastaların sağlıklı bir kiloya ulaşmasına yardımcı olur ve daha sağlıklı bir vücut sağlar.

Gastrik Bypass Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Vücut kitle indeksi, kilo verme ameliyatının ilk koşullarından biridir. Hastalar Gastrik Bypass ameliyatı olmak istiyorsa vücut kitle indekslerinin en az 40 olması gerekmektedir. Ancak vücut kitle indeksi 35-40 arası olan ve obeziteden kaynaklı ciddi hastalıkları (hipertansiyon,uyku apnesi, tip 2 diyabet gibi) olan kişiler de Gastrik Bypass ameliyatı olabilirler.

Yaş da önemli bir faktördür. Hastaların yaş aralığı 18 ile 65 arasında olmalıdır.

Gastrik Bypass Tedavileri Riskli mi?

Gastrik Bypass ameliyatı, anestezi içerir. Sonuç olarak tabii ki hastalar Gastrik Bypass ameliyatı olurlarsa ameliyat ve anestezi ile ilgili problemlerle karşılaşmaları muhtemeldir. Bu nedenle hastaların tüm bu riskleri önlemek için güvenilir ve deneyimli cerrah kadrosu olan, bariatrik cerrahi kliniklerinde tedavi görmeleri önemlidir. Klinik ve doktor seçimi ameliyat başarısında oldukça etkilidir. Aksi taktirde Gastrik Bypass ameliyatı başarıyla sonuçlanmayan hastalar aşağıdaki risklerle karşılaşabilir;

 • Enfeksiyon
 • Anesteziye karşı olumsuz reaksiyonlar
 • Kan pıhtıları
 • Akciğer veya solunum problemleri
 • Gastrointestinal sisteminizdeki sızıntılar

Gastrik Bypass Tedavi Yöntemi Nedir?

Gastrik Bypass ameliyatı, diğer zayıflama ameliyatları gibi sadece midenin küçültülmesinden ibaret değildir. Aynı zamanda bağırsakları kısaltmaktan ve böylece sindirimi değiştirmekten oluşur. 

Gastrik Bypass ameliyatı sırasında mide küçülür. Bu, hastaların normal bir insandan bile çok daha az porsiyonla hızlı bir şekilde tokluk hissine ulaşmasını sağlar.

Gastrik Bypass sırasında mideye bağlı olan ince bağırsak kısalır ve hastanın daralmış midesine bağlanır. Yedikleri besinlerden, sindirilmeden kurtulmalarını sağlar.

Son olarak midenin küçültülmesi ile midenin açlık hormonu salgılayan kısmı artık devre dışı bırakılmış olacaktır. Bu, hastaların daha az aç olmasını sağlayacaktır. Kısacası hastalar aç hissetmeyecek, daha az porsiyonla doyacak ve yediklerinden kalori almayacaklardır. Hızlı ve kolay bir kilo verme sürecini garanti edecektir.

Gastrik Bypass İle Ne Kadar Kilo Verilebilir?

Gastrik Bypass ameliyatı sonrası, hastaların kilo verme süreci, hastaların metabolizması, diyeti ve günlük hareketliliği ile bağlantılıdır. Bu, her hastanın kilo verme hızının farklı olduğu anlamına gelir. Örneğin, metabolizması yavaş olan ancak diyet yapan bir hasta, metabolizması hızlı ve diyet yapan bir hastaya göre daha uzun sürede kilo verecektir.

Ancak çok aktifseniz ve diyet uyguluyorsanız sonuç hemen hemen aynı olacaktır. Kısacası, hastaların kilo verme oranları genellikle aynıysa, kilo vermenin ne kadar sürdüğü değişir. Ortalama olarak, hastalar sağlıklı bir iyileşme döneminden sonra fazla kilolarının  %70’ini veya daha fazlasını kaybedebilirler.

Gastrik Bypass Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Gastrik Bypass yaptırmayı planlıyorsanız, her yönden ciddi değişiklikler yaşayacağınızı bilmelisiniz. Bunlardan en önemlisi maalesef beslenme. Gastrik Bypass sonrası beslenme önemli değişiklikler gerektirir ve hastalar bir ömür boyu bu değişikliklerle yaşamak zorundadır.

Bu nedenle Gastrik Bypass ameliyatı olmadan önce size tüm sorumluluklarınız ve neler beklemeniz gerektiği hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

Gastrik Bypass sonrası ilk uyandığınızda mideniz boş olacak ve 24 saat su bile içemeyeceksiniz.

Bundan sonra ilk diyetiniz su ile başlayacak ve 1 hafta boyunca sadece berrak sıvı tüketeceksiniz. Daha sonra 1 hafta boyunca çorba içebilirsiniz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde püreler yiyebilirsiniz. Bu aşama tamamlandıktan sonra yumuşak katılar yemeye başlayabilirsiniz. Bu süreç midenizin ameliyat sonrası sindirime alışması için son derece önemlidir. Aynı zamanda, yaşamınız boyunca diyetinizin bir parçası olacak yiyecekler genellikle şunları içerecektir:

 • Et suyu
 • Şekersiz meyve suyu
 • Kafeinsiz çay veya kahve
 • Süt (yağsız veya yüzde 1)
 • Şekersiz jelatin veya dondurma
 • Yağsız kıyma, kümes hayvanları veya balık
 • Süzme peynir
 • Yumuşak pişmiş yumurta
 • Pişmiş tahıllar
 • Yumuşak meyveler ve pişmiş sebzeler
 • Süzme kremalı çorbalar
 • Süzme peynir
 • Pişmiş sebzeler, derisiz

Gastrik Bypass Ameliyatı Sonrası Alkol İçilir mi?

Gastrik Bypass ameliyatı hastaların çok fazla yemek yemesine izin vermez. Diyette köklü bir değişiklik tabii ki zorlu bir durum. Ancak hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan biri ameliyattan sonra alkol içip içemeyecekleridir. Bu aslında zararlı bir içecektir ve asla tüketilmemelidir. Bu nedenle hiçbir doktor alkol almanın sakıncası olmadığını söyleyemez ancak en az 2 yıl alkol almamak iyileşmeyi kolaylaştırmak ve kilo verme sürecinizi bozmamak için önemlidir.

Ancak baş edemeyenlerin tamamen iyileşme süreci bittikten sonra, haftada bir kez az miktarda tüketme şansları vardır. Çok fazla alkol tüketmek zaten sağlığınıza çok zararlıdır, kilo vermenizi yavaşlatır ve hatta hazımsızlığa neden olur. Yine de bu konuda doktorunuza danışmakta fayda var.

Gastrik Bypass Ameliyatı İnce Bağırsaktaki Besinlerin Emilimini Etkiler mi?

Gastrik Bypass ameliyatı, sindirim sisteminde önemli değişiklikler içerir. Bu, yan etkilerin olacağı anlamına gelir. Besinleri sindirmenize yardımcı olan bağırsak kısalacağı için bazı vitamin ve mineralleri almadan da vücudunuzdan atabilirsiniz. Bu durum için doktorunuz size her gün almanız gereken vitamin ve mineral takviyelerini sağlayacaktır.

Bunları kullanırsanız herhangi bir sağlık sorunu yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Aynı zamanda hastaların endişelenmesine gerek yoktur. Çünkü rutin kontrollerle kan değerleriniz kontrol edilecek ve ters giden ne varsa işleme alınacaktır. Özetlemek gerekirse evet ameliyattan sonra besin alımı engellenecektir. Ancak aldığınız takviyelerde bir sorun yaşamazsınız.

Finlandiya’da Uygun Fiyata Gastrik Bypass Tedavisi Var Mıdır? 

Finlandiya’da düşük maliyetli Gastrik Bypass ameliyatı olamayacağınızı bilmelisiniz. Ödeyeceğiniz ücret 44,000€’ya yakın, çok yüksek değil mi?

 Ancak Finlandiya’da Gastrik Bypass yaptırmak yerine farklı ülkeleri tercih ederek hem ücretsiz beslenme desteği alabilir hem de tüm konaklama, test ve tedaviler için daha iyi fiyatlar alabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’de Gastrik Bypass ameliyatı gibi!

Türkiye, sağlık turizmi açısından önemli bir ülkedir. Bu nedenle Gastrik Bypass işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek döviz kuru göz önüne alındığında, insanlar, Türkiye’de en uygun fiyatlarla Gastrik Bypass ameliyatı olabilirler. Türkiye’de uygun fiyatlı Gastrik Bypass ameliyatından da faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Gastrik Bypass Fiyatı – Türkiye 

Gastrik Bypass tedavilerinin birçok ülkede on binlerce avro olduğunu bilmek önemlidir. Türkiye’de döviz kuru o kadar yüksek ki neredeyse ücretsiz tedaviler mümkün. Küçük bir hesapla Finlandiya’da Gastrik Bypass ameliyatı maliyetinin 44.000 € olduğunu düşünürsek, Türkiye’de Gastrik Bypass tedavisi için bu fiyatın dörtte birini ödemeniz yeterli!

Türkiye’de yüksek döviz kuru, hastaların Türkiye’de Gastrik Bypass tedavisini çok ucuz fiyatlarla almalarını sağlıyor. Tedavi fiyatları ülke genelinde farklılık gösterse de, Resabu olarak, Gastrik Bypass için sadece 2,750€ ödemenizi sağlayabilirz. Aynı zamanda konaklama ve diğer masraflarınızın karşılanmasını istiyorsanız;

Resabu olarak Paket Fiyatlarımız; 2.999 €

Paket Fiyatlarına Dahil Olan Hizmetlerimiz;

 • 3 gün hastanede kalış
 • 5 yıldızlı otelde 5 Gün Konaklama
 • Havaalanı transferleri
 • PCR testi
 • Hemşirelik hizmeti
 • Ilaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir